Nowa Rada Szkoły rusza z przytupem i planuje cały rok z góry, aby jasno określić swoje cele. Wszyscy członkowie przez około miesiąc pracowali, by jak najlepiej wybrać zadania aż do czerwca.

Konkurs na logo

Pierwszym projektem, który tegoroczna Rada planuje zrealizować, jest zmiana dotychczasowego logo szkoły. Został już opracowany wstępny regulamin konkursu na nowy projekt logo IB Raszyńskiej. Już niedługo pojawią się szczegóły dotyczące tego wydarzenia, w którym udział będą mogli wziąć zarówno uczniowie, nauczyciele jak i rodzice.

Równolegle Rada Szkoły uruchomiła system konsultacji Pre IB z IB1 i IB2. Starsi uczniowie od dwóch tygodni regularnie odwiedzają budynek na Reja, aby przekazać jak najwiecej informacji młodszym kolegom, którzy stoją teraz przed trudnym wyborem ścieżek przedmiotowych.

Yearbook i dni otwarte

Ponad to w planach, jest przygotowanie Yearbooka dla tegorocznych maturzystów i utworzenie nowej, często aktualizowanej listy możliwości wypełnienia obowiązku Creativity, Action i Service (CAS).

Nie można również zapomnieć o tym, że to Rada Szkoły odpowiedzialna jest za organizacje dnia otwartego. Najbliższy dzień otwarty dla nowych uczniów odbędzie się już 16 lutego, a zapisu na listę wolontariuszy już ruszyła.

Rocznica wejścia do UE

Na ostatnim zebraniu ustalono też, że IB Raszyńska weźmie w tym roku udział w kilku wydarzeniach w celu uczczenia 15 lecia Polski w Unii Europejskiej. Trzech uczniów zapisało się na warsztaty związane z Parlamentem Europejskim, a już w czerwcu w ramach tych zajęć na Raszyńskiej przeprowadzona będzie symulacja wyborów do Europarlamentu.

Wymienione wyżej zadania, uznajemy za priorytety, które zrealizujemy w jak najkrótszym czasie, a kiedy będziemy mieli możliwość, zorganizowana będzie również Noc Filmowa dla IB1 i PRE IB oraz dzień Patrona szkoły.

Karolina Moczyńska, Pre IB