Jak co roku, nowi uczniowie z Pre IB rozpoczęli przygodę z naszą szkołą od wyjazdu integracyjnego. Pierwszy tydzień września cały rocznik spędził w Miętnym koło Garwolina, gdzie w ośrodku sportowym otoczonym zabytkowym parkiem, młodzież przygotowywała się do nauki w systemie matury międzynarodowej IB.

W czasie zajęć uczniowie Pre IB poznali strukturę programu, czyli IB curriculum oraz znajdujący się w jego sercu IB Learner profile, czyli postawę akademicką i cechy osobowości, które staramy się rozwijać w naszej szkole poprzez poszczególne elementy programu nauczania i wolontariaty.

Dodatkowo uczniowie zapoznali się z zasadami IB Academic honesty, czyli uczciwości akademickiej, ze szczególnym naciskiem na problem plagiatów oraz ściągania. Aby dodatkowo ułatwić adaptację, uczniowie wzięli udział w szkoleniach z komunikacji wewnątrzszkolnej oraz zasad dobrego wychowania (savoir vivre).

Ponadto podczas wyjazdu odbyły się zajęcia wprowadzające do programów CAS, tutoringu, profilaktyki, do kursów retoryki oraz teatru, a także warsztaty integracyjne z psychologiem.

Mimo napiętego programu w czasie wyjazdu znalazł się czas na ognisko integracyjne oraz projekcję filmową.

BM