W czwartek 15 listopada w naszej szkole odbył się niezwykły event charytatywny: Autumn Festival. Organizatorami tego wydarzenia były uczennice z IB1, w główną pomysłodawczynią Oksana Tejchman na czele. Pieniądze zebrane podczas festiwalu zostaną przekazane na ręce jednej z działaczek fundacji Pokolenie, a następnie wysłane do dzieci mieszkających w Donbasie na Ukrainie. Dzieci te są ofiarami wojny. Wiele z nich zostało osieroconych lub pozbawionych jednego z opiekunów. Dlatego tak ważne jest by pomóc im finansowo.

Na festiwalu było wiele atrakcji. Główną z nich były występy muzyczne, jednak na tym się nie skończyło. Przy wejściu można było odwiedzić stoisko z bake salem, na którym prezentowało się mnóstwo domowych ciast, wykonanych przez naszych uczniów. Był również kącik z ubraniami vintage oraz wystawa prac artystycznych, zarówno zdjęć jak i obrazów. Produkty vintage, których nie udało się sprzedać zostaną później również przekazane potrzebującym.

Łącznie zostało uzbieranych około 2,5 tysiąca złotych. Festiwal był wielkim sukcesem, ale również świetną okazją do miłego spędzania tego czwartkowego popołudnia. Kolejne tego typu wydarzenia, planowane są na zimę oraz wiosnę 2019 .

Jagoda Tragarz, IB1