Już w najbliższą sobotę 2 marca odbędzie się kolejny dzień otwarty dla kandydatów do naszej szkoły, zapraszamy na godz. 10 na Raszyńską 22. Poniżej zamieszczamy relację i zdjęcia z poprzedniego dnia otwartego, który odbył się 16 lutego.

Plan dnia otwartego:
10:00 – prezentacja programu PreIB i IB w sali gimnastycznej (dla gimnazjalistów)
12:00 – prezentacja programu IB dla ósmoklasistów w sali gimnastycznej (dla ósmoklasistów)
od 10:00 – Oprowadzanie po szkole w towarzystwie uczniów oraz poczęstunek w kawiarence.
od 11:30 – Prezentacje osiągnięć naszego koła fizycznego (sala 32, II piętro).
12:00 / 14:00 – lekcja pokazowa geografii (sala 31, II piętro).
12:30 / 14:30 – konsultacje dot. aplikacji na uniwersytety (sala 31, II piętro).
15:00 – zakończenie.

Jeszcze rok temu to my, dzisiejsi uczniowie Pre IB szukaliśmy miejsca, w którym będziemy chcieli spędzić następne 3 lata. Zadawaliśmy pytania, słuchaliśmy co szkoła ma do zaoferowania, jednocześnie będąc zaskoczonymi jak wiele ma się już niedługo zmienić. W tym roku, mieliśmy szansę poprowadzić kolejny rocznik korytarzami Raszyńskiej i pokazać naszą szkołę od najlepszej strony.

Na samym początku mieliśmy przyjemność zaprosić uczniów wraz z rodzicami na salę gimnastyczną, gdzie odbyło się spotkanie z dyrekcją, podczas którego objaśniony został program nauczania w liceum.

Po spotkaniu kandydaci mogli bliżej poznać uczniów. W auli każdy miał szansę zadać pytania wolontariuszom oraz członkom Rady Szkoły, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami. Wreszcie nadszedł czas na nieformalne rozmowy, a także oprowadzanie uczniów i rodziców po budynku szkolnym.

W miedzyczasie odbyły się konsultacje na temat wyboru uniwersytetów z p. Andrzejem Fister-Stogą, a także niesamowite pokazy fizyczne p. Przemysława Miszty oraz jego kółka fizycznego. Nie można również zapomnieć o jakże uczniach, goszczących naszych kandydatów w kawiarence pyszną kawą i herbatą czy samodzielnie przyrządzonymi ciastami, którzy przy okazji zbierali pieniądze na Habitat for Humanity.

Tekst: Karolina Moczyńska, Lena Kudelska, Pre IB
Zdjęcia: Max Walewski, BM

Kafejka Habitat for Humanity.

P. Przemysław Miszta w pracowni fizycznej.

Spotkanie kandydatów z uczniami IB.

Wolontatiusze z Pre IB.

Zwiedzanie szkoły.

Recepcja w czasie dnia otwartego prowadzona przez uczniów Pre IB.