Rok szkolny w 1SLO zaczęliśmy pełną parą! Tym razem, 17 września, grupa uczniów przedmiotu Business Management z IB1 i IB2, pod kierownictwem Pani Alicji Skręty, uczestniczyła w konferencji technologicznej organizowanej przez prężnie rozwijającą się na międzynarodowym rynku firmę IBM.

Poruszane tematy

Podczas konferencji uczniowie mieli okazję nie tylko przyswoić szeroką rangę informacji obszarów innowacji i najnowszych technologii, ale przede wszystkim dowiedzieć się jak wygląda organizacja takiego wydarzenia od podszewki. Pozwoliło to nam uświadomić sobie jak wiele, pozornie nieznacznych elementów, wpływa na jakość i powodzenie eventu. Było także okazją do poznania części środowiska polskiego jak i międzynarodowego biznesu.

Konferencja “Think” podzielona była na cztery główne sektory, w których poruszane były tematy z zakresu danych i sztucznej inteligencji, chmury i infrastruktury, bezpieczeństwa i ciągłości działania, a także tzw. smart ideas. Tajniki każdego z tych tematów można było zgłębiać za pomocą uczestnictwa w przemówieniach, prezentacjach, panelach, a nawet sesjach warsztatowych.

Nasze zadania

Do zadań naszych uczniów należało między innymi kierowanie gości we właściwe miejsca, odbiór ich ubrań i identyfikatorów, a także gotowość do pomocy w kwestiach organizacyjnych ściśle związanych z funkcjonowaniem paneli dyskusyjnych i przemówień. W międzyczasie nasza grupa miała okazję wysłuchać niezmiernie interesujących dyskusji i wykładów, a także poszerzenia zasobów swojej wiedzy w uprzednio wymienionych jej obszarach.

Na szczególną uwagę przy podsumowaniu wydarzenia w których wzięliśmy udział zasługuje słowo “Think” będące jego motywem przewodnim, które niejako mogłoby być konkluzją tego co wynieśliśmy z konferencji. Wydarzenie z pewnością otworzyło nam umysły na nowe horyzonty i perspektywy które już czekają, a zarazem będą czekać każdego z nas, a także zainspirowało nas do myślenia – innowacyjnie, przyszłościowo i ponad schematami.

Wyróżnienie dla IB Raszyńska

Po zakończeniu konferencji, grupa z naszej szkoły została wyróżniona przez organizatorów za wyjątkowo ogromny i profesjonalny wkład w jej organizację, co jedynie potwierdza, że nasi uczniowie poradzili sobie z wyzwaniem i spełnili wszystkie powierzone im zadania wyśmienicie. Wydarzenie dało nam szansę zdobycia doświadczenia możliwego do wykorzystania w przyszłym życiu, a także stanowiło idealne dopełnienie kursu business management. Z niecierpliwością wyczekujemy kolejnych tego typu eventów!

Hanna Kuzdra, IB1