Na odwiedzających nasze namioty czeka wiele atrakcji, które po prostu trzeba zobaczyć.

Piknik Naukowy jest ogromnym i wyjątkowym wydarzeniem popularnonaukowym organizowanym przez Polskie Radio i Centrum Nauki Kopernik, które tym razem odbędzie się 11 maja (sobota) na Stadionie Narodowym. Będzie to już 23. edycja tej największej, tego typu, plenerowej imprezy w Europie.

Jeśli chcesz zobaczyć co aktualnie dzieje się na pikniku zobacz transmisję online.

Po raz trzeci

W tym roku po raz kolejny udało nam się zakwalifikować na to wspaniałe wydarzenie!

Jest to dla nas ogromny sukces, ponieważ na około 200 wystawców zakwalifikowanych po kilku etapach ewaluacji do udziału w Pikniku Naukowym na liście zwycięzców znalazło się tylko 12 szkół.

Warto podkreślić, że IB Raszyńska już kolejny raz bierze udział w tej prestiżowej imprezie. Taka sztuka udała się nam już trzy razy w latach: 2015, 2016 oraz 2018. Poprzednie pokazy zachwyciły zwiedzających, za każdym razem nasze stanowisko zwiedzało parę tysięcy osób.

Dwa namioty z maszynami

Piknik Naukowy co roku organizowany jest pod innym tematem przewodnim. W tym roku brzmi on: „My i Maszyny”. Dlatego wszystkie nasze eksperymenty będą związane z tematyką maszyn oraz różnorodnych konstrukcji mechanicznych. Dwa namioty zostaną podzielone na 8 stref, które będą ukazywać maszyny od zębatek przez ramię robota aż po zaawansowane technologie komputerowe.

Na naszym stanowisku na szczególną uwagę zasługuje harfa laserowa sterowana specjalnym kodem kropkowym. Oprócz tego zaprezentujemy także działko magnetyczne, które pozornie łamie prawo zachowania energii. Na naszym stanowisku nie zabraknie także miejsca dla dzieci – kącik małolata zapewni niezapomniane wrażenia naukowe ciekawym świata, młodym pasjonatom nauki.

Do zobaczenia na Pikniku!

Magdalena Jankowska, Pre IB