12 października w naszej szkole odbyły się otrzęsiny nowego rocznika Pre IB. Uwolnieni z budynku na Reja uczniowie z rocznika 2002/03 ruszyli na Raszyńską już o 8:45, aby przekonać się co przygotowało dla nich IB1. Jednak, proszę nie myśleć, że przyszli z pustymi rękami – każdy uczeń Pre IB musiał przynieść coś do jedzenia do jedzenia, najlepiej przygotowanego samodzielnie.

Atrakcje na otrzęsinach

Dalej czekały atrakcje. Największym zainteresowaniem cieszył się bezapelacyjnie Drag Race – zabawa polegająca na ucharakteryzowaniu chłopców z Pre IB i IB1 tak by wyglądali jak Drag Queens. Zabawa podczas malowania i ubierania była przednia, a rezultaty genialne, co widać na zdjęciach!

Dużą popularnością cieszył się również mecz piłki nożnej, męskiej reprezentacji uczniów Pre IB kontra IB1. Wynik 8:3 dla młodszego rocznika zdecydowanie zaskoczył wszystkich. Emocje sięgnęły zenitu, szczególnie, że po pierwszej połowie nikt nie spodziewał się zwycięstwa chłopaków z Pre IB. Gratulujemy!

Do innych atrakcji należały: Family Feud – czyli angielskie wydanie familiady, w którym zwycięzcy wygrywali słodkości, Rysowanie Karykatur – szansa dla uczniów do wykazania się talentem i ukazania nauczycieli w krzywym zwierciadle, Just Dance – między-rocznikowy konkurs tańca, Ciastkarskie Rewolucje – ciasteczka plus lukier to idealne połączenie, Wielka Improwizacja – czyli zajęcia teatralne, w których uczniowie Pre-IB mieli szanse wcielić się w swoje ulubione postacie z filmów, Oniryczne Gry – planszówki w doborowym towarzystwie i wreszcie Film Escape Room – zadania i łamigłówki, które trzeba było rozwiązać, aby wydostać się z zamkniętego pokoju.

Integracja międzyrocznikowa

Jednak otrzęsiny to nie tylko atrakcje, ale przede wszystkim okazja do integracji między rocznikami. Uczniowie z Pre IB nareszcie mieli możliwość porozmawiania dłużej ze starszymi kolegami, aby wymienić doświadczenia, także związane z nauką. Przy okazji mogli się też dowiedzieć jak trudna jest organizacja takiego przedsięwzięcia, jakim są otrzęsiny, co będzie zadaniem obecnego Pre IB w przyszłym roku szkolnym.

Prezentacje klas

Całe wydarzenie zakończyły krótkie przedstawienia każdej z czterech klas nowego rocznika Pre IB, które prezentowały swoje nazwy. Klasa Pani Izy Rowińskiej przyjęła nazwę Imperfecta, klasa Pana Bartka Mrożewskiego została Mrożonkami, uczniowie z klasy Pani Ewy Wohner od teraz nazywają się Wohnsy, a Pan Łukasz Atowski jest wychowawcą Insomnii. Wszystkie przedstawienia były na najwyższym poziomie, a poczęstunek przygotowany przez aktorów, był przepysznym dodatkiem.

Po rozmowie z uczniami zarówno z młodszych jak i starszych roczników, a także nauczycielami, mogę zdecydowanie stwierdzić, że cały dzień był ogromnym sukcesem!

Przyznaję, że poprzeczka na przyszły rok została podniesiona wysoko i rocznik Pre-IB będzie musiał się postarać, aby to przebić – ale wszystko jeszcze przed nami.

Karolina Moczyńska, Pre IB