W dniach 12-13 stycznia 2019 r. w Bednarskiej Szkole Realnej w Warszawie odbył się ogólnopolski turniej debat Pro-Am Nowy Głos w formacie British Parliamentary i zakończył się dla Raszyńskiej sukcesem!

Nasza uczennica Zofia Świątek zajęła 2. miejsce w rankingu indywidualnym w kategorii Novice (debatowanie do 1. roku) oraz dotarła do Wielkiego Finału w kategorii Open! Gratulujemy!
Turniej odbył się w formacie British Parliamentary. Debatowano nad wprowadzeniem ekologicznych polityk w Polsce, zwiększającym się inwestycjom Chin w Afryce, globalizacją feminizmu oraz interwencją państwa w przypadku łamania praw pracowniczych.

Wydarzenia ProAm to konkursy debat, na których w skład dwuosobowych drużyn wchodzi Novice (debatant do 1. roku doświadczenia) i Pro (debatant powyżej 1 roku doświadczenia. Partnerem Zosi w zespole był trener szkolnego klubu debat sportowych Radosław Czekan, który został również najlepszym mówcą turnieju w kat. Open.

A klub debat sportowych wchodzi w intensywne przygotowania przed Nordic Schools Debating Championship 2019 w Kopenhadze (dwie drużyny) i Polish Schools Debating Championship 2019 (jedna drużyna)! Trzymajcie kciuki!

RC