Koncert kolend w wykonaniu „Malta.The Band”. Fot. Max Walewski, IB1.

19 grudnia do naszej szkole przy ulicy Raszyńskiej, po ciężkim tygodniu Mock Exams, zawitał świąteczny duch. Dzień wigilii szkolnej był pierwszym, w którym uczniowie Pre IB oraz IB1 mogli odetchnąć po wymagającym cyklu egzaminów próbnych. Pozostało już tylko świętować!

Spotkania w klasach

Najpierw, klasy spotykały się oddzielnie w swoich salach, co było przyjemną odmianą, jako, że na IB rzadko mamy szanse spędzić czas całą klasą… Następnie rocznik Pre-IB dołączył do starszych kolegów w auli IB, aby wspólnie cieszyć się tym dniem. To kolejna miła zmiana, gdyż jak nasi uczniowie wiedzą, rocznik Pre-IB ma swoje lekcje w osobnym budynku przy ulicy Reja. Rozmowom nie było końca, a nauczyciele i uczniowie mogli sprobować pysznego jedzenia, a w szczególności pierniczków.

Część artystyczna

Podczas tej bardziej oficjalnej części, już na sali gimnastycznej, uczniowie ze wszystkich roczników wraz z nauczycielami mieli możliwość posłuchania „Malta.The Band”, którego członkowie są uczniami tegorocznego IB1. Ich wykonania kolęd, na długo pozostaną w naszej pamięci, na widowni, chyba nie byłoby nikogo, kto nie śpiewały razem z chłopakami.

Nie można też zapomnieć o zaprzysiężeniu reprezentantów do Sejmu, Sądu oraz Rady Szkoły. Od tego momentu zaczęła się nowa kadencja instytucji demokracji szkolnej!

Niespodzianka przedświąteczna

Chlubą naszej szkoły jest laserowa harfa stworzona przez uczestników kółka fizycznego pod przywódctwem pana Przemysława Miszty. Na tegorocznej wigilii nie zabrakło tego instrumentu, ale również malowniczego głosu Pana Przemka, który wraz z tłumem śpiewał jedną kolędę za drugą. Za to właśnie uwielbia się Raszyńską, w takie uroczyste dni, wszyscy mogą wspólnie świętować i dobrze się bawić.

Kulminacyjnym momentem występów była kolejna niespodzianka od kółka fizycznego – cały przód sceny zapłoną płomieniem świec – idealne zakończenie i tak świetnego pokazu.

Czas na życzenia

Nie zabrakło również oficjalnych życzeń Pani Dyrektor Kobylińskiej – w tym roku, nasza szkoła miała przyjemność zostać nominowana do tytułu Best European Educational Institution. Jak również odniosła niesamowity sukces na Pikniku Naukowym oraz otrzymała świetny wynik 36 punktów na maturze IB!

Karolina Moczyńska, IB1