W dniach 21-22 maja 2019 uczniowie grupy Business Management dzięki zaangażowaniu i uprzejmości Pani Alicji Skręty mieli możliwość uczestnictwa w międzynarodowej konferencji IMPACT’19, która odbyła się w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie.

Udział w tak dużej imprezie businessowej pozwolił uczniom zaobserwować, jak wygląda „od kuchni” organizacja oraz przebieg tego typu eventu. Konferencja oparta była na ośmiu ścieżkach tematycznych takich jak: Fintech & e-commerce, mobility rEVolution, next health, digital industry, applied AI, digital state, space odyssey, science to business.

Podczas dwóch dni pracy w charakterze wolontariuszy, uczniowie naszej szkoły mogli zdobyć różnorodne doświadczenia zarówno w kwestii organizacyjnej jak i poznawczej – biorąc udział w wykładach, debatach oraz prezentacjach innowacji.

Zadaniem niektórych uczniów była opieka nad gośćmi specjalnymi imprezy, inni zajmowali się pracą w charakterze personelu pomocniczego (recepcja, kontrola ruchu, zdjęcia). Uczestnictwo w IMPACT’19 stanowiło dla uczniów bardzo ciekawe, nowe doświadczenie, było też okazją do poznania inspirujących polskich i zagranicznych mówców, innowatorów w rozmaitych dziedzinach oraz stanowiło idealne dopełnienie kursu przedmiotu Business Management.

Sara Dewor, IB1