28 marca w willi na ulicy Słonecznej 25 odbył się wernisaż plastyczny IB2, który jest częścią matury z przedmiotu Visual Arts.

Nasi uczniowie, którzy rozpoczęli przygotowywania do wystawy już ponad rok temu, musieli stawić czoła wielu trudnościom trudnościom organizacyjnym, jakie wiążą się z przygotowanim profesjonalnej wystawy.

– Był to najdłuższy Internal Assesment, który robiłam w IB – powiedziała autorka wystawy “Hell”, Natalia Rokosz.

Artyści mieli za zadanie przygotować niezależne ekspozycje, które można było oglądać cały weekend.

– Po każdej pracy można było zidentyfikować autora. Nawet jeśli mieli jakieś konkretne zadanie do wykonania, każdy włożył tutaj element od siebie – opisywała Julia Galusiakowska, uczennica IB2.

Wystawę rozpoczęło przemówienie Pani Iki Matyjaszkiewicz, nauczycielki VA, która koordynowała przygotowywanie wernisażu. Dla zwiedzających przygotowano mały poczęstunek w postaci mandarynek oraz czekolady rozdawanej przed wejściem.

Wystawa wzbudziła wiele emocji, przeplatanych z wyczuwalną dumą nauczycieli oraz rodziców.

– Jest w tym coś uspokajającego, dynamicznego, a zarazem zamkniętego w czasie, niczym wieczność zamknięta w kapsule – zachwycał się Pan Andrzej Fister-Stoga, opisujący instalację Heleny Grzywaczewskiej.

Wydarzenie było również debiutem nowego budynku naszej szkoły, w którym za rok funkcjonować będzie pierwszy rocznik 4-letniego liceum.

– Budynek jest bardzo ładny i klimatyczny. Szkoda, że nasz rocznik nie może się tutaj przenieść – stwierdziła uczennica IB1, Lili Bargłowska.

Maja Tyborowicz, IB 1