23 października 2021 roku w kampusie Raszyńska odbył się dzień otwarty dla kandydatów. Wydarzenie rozpoczęło się od prezentacji p. Dyrektor na temat programów IB MYP(ic), IB DP oraz szerzej o funkcjonowaniu szkoły. Po spotkaniu uczniowie oprowadzali młodzież po budynku szkolnym, odpowiadając na pytania o atmosferę w szkole czy zajęcia dodatkowe.

Na kandydatów czekały różne zajęcia i pokazy przygotowane przez m.in. kółko fizyczne.

– Były trzy sale zorganizowane przez nas: komnata optyczna, komnata mechaniczna oraz pokazy – wyjaśnia Adam Flak, DP1, który uczestniczy w kółku fizycznym.

– W pierwszej znajdowały się harfa laserowa, w której zamiast strun znajdują się wiązki lasera, pokaz zaćmienia Słońca i Księżyca, oraz eksperymenty ukazujące różne zjawiska świetlne takie jak: odbicie światła czy polaryzacja światła – dodaje Adam Flak.

W drugiej można było oglądać eksperymenty związane z drganiami, falami dźwiękowymi czy nowym systemem PASCO, który służy do pomiarów oraz analizy danych. W ostatniej z sal zaprezentowana była drabinka Jakuba, czyli widowiskowy pokaz, który przedstawiał zachowanie plazmy wygenerowanej przez wysokie napięcie.

– Na samym końcu była rura Rubensa, czyli rząd płomieni manipulowany przez fale dźwiękowe – muzykę – podsumowuje Adam Flak.

Swoje pokazy zorganizowali także uczniowie z zaawansowanych grup Biology HL, Chemistry HL, Geography HL oraz językowych.

Kandydaci wykazali duże zainteresowanie prezentowanymi eksperymentami z dziedzin biologii, fizyki, chemii oraz pokazami z geografii i języków – powiedział Adam Wielgoś z DP1. – Liczne pytania dotyczyły programu IB, jego specyfiki i życia. Wybór ścieżek był jednym z najczęściej pojawiających się tematów.

Następne (oraz ostatnie w tym roku szkolnym) spotkanie dla kandydatów odbędzie się w styczniu. Do zobaczenia!

Maja Prokopiuk, DP1