14 maja minął dokładnie miesiąc od dnia założenia platformy HelpMate. Platformy, która miała pomagać dzieciom na kwarantannie w odrabianiu lekcji i rozwijania się w różnych dziedzinach, a stała się czymś o wiele większym!

W te zaledwie 30 dni, udało się zdobyć 53 wolontariuszy, oraz aż 29 stałych uczniów. Wśród grona naszych „uczniów” znaleźli się również podopieczni Rodzinnego Domu Dziecka „Bocianie Gniazdo” oraz dzieci z Ukrainy czy WIelkiej Brytanii.

Mówiąc o zagranicy, należy też wspomnieć, że organizacja HelpMate powstaje również w; Stanach Zjednoczonych, Turcji, Luksemburgu czy Japonii. A to tylko początek! Jako, że w planach są nawet większe ekspansje głównie przez społeczność uczniów IB z całego świata.

Poza tym HelpMate zawitało również do mediów – 7 maja, założycielki platformy (Karolina Moczyńska, Ola Iwanowska, Marika Różewska, Tosia Wasiluk i Melania Bogucka) miały przyjemność wystąpić w programie „Czwartkowe Inspiracje” prowadzonym przez Anną Jurewicz – specjalistkę od szkoleń oraz coachingu.

Sam wywiad skierowany był do nauczycieli, którzy chcą się rozwijać i wdrażać nowoczesne metody nauki. Mamy nadzieje, że nasze doświadczenie pomoże w konstruowaniu lepszych zajęć, tak, aby dzieci w podstawówkach mogły się rozwijać na miarę swoich możliwości!

To dopiero cztery tygodnie, a przed nami długa droga do końca kwarantanny! Nadal borykamy się z problemami, takimi jak reklama i dotarcie do szerszej publiki. Jednak z dnia na dzień przybywa nam doświadczenia i mamy nadzieje, że już niedługo nasza inicjatywa stanie się powszechnie znana!

Karolina Moczyńska IB1