W ostatni poniedziałek w Domu Sztuki Ursynów odbyła się premiera spektaklu HI’ SCHOOL MUSICAL, przygotowanego przez uczniów naszej szkoły. O sile, uroku i wspaniałości tego przedstawienia niech świadczy fakt, że publiczność nagrodziła młode gwiazdy gromkimi brawami prawie tak długo, jak trwał sam spektakl. Ukłonom i wywoływaniom artystów nie było końca.

Hi’ School Musical to adaptacja słynnego utworu o podobnym tytule. Jednak nasz spektakl był przede wszystkim o nas i o realiach naszej szkoły. Celem działania było nie tyle wystawienie spektaklu, tylko próba zmiany rzeczywistości za pomocą wspólnego działania. Uważamy, że nam się to udało: sala pękała w szwach. Na widowni zasiedli rodzice, przyjaciele a także uczniowie roczników MYP(ic)2 oraz DP1. Przedstawienie zostało przygotowane w ramach CAS Project, pod opieką nauczycielki teatru Pauliny D. Gawrońskiej.

W przedstawieniu wzięli udział Aleksandra Olszewska Gabriela Kolasińska Jessica Kuśmierz Julia Kwiatkowska, Pola Łastowiecka, Franciszek Grzbiela, Jakub Piotrowski i Łukasz Skorża. Za wsparcie techniczne odpowiadali Joanna Szymańska oraz Joao Martinho.

PG