Podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła przygotowała pokazy na Pikniku Naukowym Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik. W tym roku stanowisko miało dużo większą powierzchnię niż w poprzednich latach i przyciągało tłumy odwiedzających.

Podczas 27. edycji pikniku, która odbyła się na Stadionie Narodowym w Warszawie, na naszym stanowisku można było obejrzeć nowy projekt – zbudowany przez uczniów Gokart, wyposażony w silnik spalinowy. Bardziej ekologicznym przedsięwzięciem była Rowerowa stacja prądowa, w której siłą własnych mięśni, można było naładować telefon komórkowy. Uczestnicy mogli także zbudować modele cząsteczek zapachowych i dowiedzieć się jak funkcjonuje ludzki nos.

Nie zabrakło instrumentów muzycznych, w tym „legendarnej” harfy laserowej oraz „pytofonu”, czyli instrumentu zbudowanego z plastikowych butelek, napompowanych powietrzem o różnych wartościach ciśnienia.

Projekty i eksperymenty zaprezentowane na stoisku przygotowali i prezentowali uczniowie uczestniczący w kółku fizycznym pod kierownictwem nauczyciela fizyki w DP, p. Przemysława Miszty.

BM