Tegoroczny maraton pisania listów Amnesty International okazał się ogromnym sukcesem! Dzięki zaangażowaniu wielu uczniów udało nam się napisać łącznie aż 161 listów! Ten rok był dla nas wyjątkowo ważny, ponieważ maraton pisania listów w roku 2020 odbył się z wielkimi trudnościami. Udział w maratonie wzięli nasi uczniowie we współpracy z rodzinami i nauczycielami z naszej szkoły.

Ogromna skala kryzysu oraz skutki jakie przyniósł COVID-19, naturalnie powodują niepewność oraz niepokój. Jednakże mimo czasu przygotowań do egzaminów, z zapałem pracy oraz wysokimi poziomami motywacji, w tym roku także daliśmy radę przekazać swój czas na pomoc tym, którzy mają mniej szczęścia, żyjąc w krajach wypełnionych niesprawiedliwością społeczną.

Jedną z osób, której chronieniem zajęliśmy się w tym roku jest Imoleayo Michael, jednym z młodych ludzi, którzy w październiku 2020 roku wyszli na ulice Nigerii, protestując przeciwko the Special Anti-Robbery Squad, nigeryjskiej jednostce policyjnej znanej z brutalności.

Ten młody programista komputerowy promował protesty w mediach społecznościowych, używając hashtagu #EndSARS. Dwa tygodnie później uzbrojeni mężczyźni zabrali go z domu i trzymali w podziemnej celi przez 41 dni. Postawiono mu fałszywe zarzuty, za które grozi mu wyrok kilkuletniego więzienia.

Dziękujemy serdecznie wszystkim którzy w tym roku, chodzili regularnie na zajęcia, dzieląc w tym swoją opinię oraz wiedzę na temat dzisiejszego świata. Dziękujemy także Ignacemu Bombuyowi oraz Mikołajowi Stec, którzy w świetny sposób organizują tegoroczne spotkania oraz przygotowali ostatni maraton pisania listów do Amnesty International.

Życzymy wszystkim wesołych, bezpiecznych i spokojnych świąt Bożego Narodzenia oraz powodzenia w nadchodzących egzaminach!!!

Oliver Proctor, DP2