Pierwszego lutego 2020 roku, w budynku MYP IC przy ulicy Słonecznej 25 w Warszawie odbył się dzień otwarty dla kandydatów i rodziców. O 10:00 goście byli zaproszeni na spotkanie z dyrekcją szkoły, gdzie mogli się dowiedzieć więcej o programie IB oraz innych informacji dotyczącej naszej szkoły.

Po spotkaniu, kandydaci wraz z rodzicami mogli skorzystać z kawiarenki, gdzie porozmawiali z uczniami szkoły o ich doświadczeniach, przedmiotach i opiniach. Pieniądze z kawiarenki zostały przeznaczone dla fundacji Habitat for Humanity.

Zorganizowane były także sale, w których można było lepiej poznać naszą szkołę i zajęcia, w których bierze udział społeczność szkolna. W sali geograficznej zawierały się informacje dotyczące szkolnych wyjazdów np. wyjazdy MUN, debatanckie, geograficzne lub językowe i dalszych planów.

W sali fizycznej, zaprezentowano świetne eksperymenty i ciekawostki fizyczne. W pokoju „demokracji” kandydaci dowiedzieli się na czym polega szkolna demokracja w szkole, jakie są stany i jak można w niej brać udział. Znajdowały się także sale organizacji charytatywnych, gdzie szkolne kółka Amnesty i Habitat for Humanity przedstawiły swoje cele oraz zorganizowane przez nich wydarzenia.

Dzień otwarty był znakomitą okazją na poznanie wartości naszej szkoły oraz atmosfery. Nasi uczniowie dbali o to, by rodzice i kandydaci mogli swobodnie porozmawiać i zadać wszelkie pytania. Ponadto, uczniowie z IB1 reprezentujący swoje przedmioty udzielali przydatnych informacji i rad dla przyszłych członków społeczności szkolnej.

Następny dzień otwarty odbędzie się 29 lutego 2020.

Khushi Sinha, IB1