We wtorek i w środę odbyły się ceremonie zakończenia roku szkolnego 2019/20, które były jednocześnie rozpoczęciem nowego roku 2020/2021. Ze względu na pandemię Covid-19, wszystkie roczniki miały indywidualne spotkania, skrócone do minimum. Wszystkim uczniom przed wejściem do szkoły zmierzona została temperatura, a w czasie ceremonii uczestnicy nosili maseczki.

Wbrew tradycji szkolnej nie było programu artystycznego. Uczniowie wysłuchali krótkiego wystąpienia Pani Dyrektor Hanny Kobylińskiej, która podziękowała uczniom za wysiłek w ubiegłym roku i zasygnalizowała zasady, według których szkoła będzie funkcjonowała w okresie pandemii. Oprócz świadectw uczniowie otrzymali nagrody za dobre wyniki w nauce, a także nagrody za angażowanie się w życie szkoły.

Po wtorkowej uroczystości uczniowie IB1 wyjechali na warsztaty TOK (Theory of Knowledge) do Osiecka, w czasie których będą przygotowywali się to realizacji obowiązkowego komponentu programu IB.

Rocznik maturalny IB2, który rozpoczynał rok szkolny w środę, od czwartku będzie uczestniczył w zajęciach lekcyjnych w warunkach reżimu sanitarnego.

W czasie lekcji nauczyciele będą odgrodzeni od klasy przezroczystą osłoną, a do tego założą przyłbice. Uczniowie zasiądą w pojedynczych ławkach i będą pracowali indywidualnie, bez wymieniania się pomocami dydaktycznymi oraz materiałami, które będzie rozdawał wyłącznie nauczyciel. W czasie przerw społeczność szkolna obowiązkowo założy w maseczki, a w całej placówce, rozstawione będą pojemniki z płynem do dezynfekcji. Przed wejściem do budynku, codziennie będzie mierzona temperatura, a uczniowie z gorączką trafią do izolatorium.

W roczniku IB1 (obecne IB2) nagrody szkolne za wyróżniającą się postawę i zaangażowanie w ubiegłym roku szkolnym otrzymali Karolina Moczyńska, Magda Jankowska oraz Ignacy Bobrowski.

BM