W piątek 5 listopada, w związku ze zbliżającym się Dniem Niepodległości, uczniowie DP1 i DP2 przypięli kotyliony w barwach narodowych i zebrali się w sali gimnastycznej, aby uczcić nadchodzące święto. Spotkanie poprowadził wicedyrektor Pan Andrzej Fister-Stoga, który w swoim wystąpieniu podkreślił, że Polskę otrzymaliśmy od wcześniejszych pokoleń i musimy się o nią troszczyć, aby móc przekazać ją następcom.

Pan Fister-Stoga ogłosił także konkurs na esej o temacie “Po co Polska?”, w którym przewidziano atrakcyjne nagrody. Pierwszą odsłonę spotkania zakończyło odśpiewanie hymnu narodowego.

Dalsza część była poświęcona podsumowaniu Personal Projects rocznika DP1. W konkursie na najlepszą pracę, jury wybrało dwóch zwycięzców. Pierwszym miejscem ex aequo zostali wyróżnieni Adam Flak z projektem zbudowania i wystrzelenia modelu rakiety i Marie Herbstein, która przygotowała film animowany, a także opracowała dla niego plan biznesowy i wygłosiła TED talk.

Drugie miejsce zajęła Antonina Wroczyńska za projekt rekonstrukcji kostiumu Chanel. Publiczność z kolei wyłoniła dwóch laureatów, Adama Flaka i Antoninę Wroczyńską. Uroczystość została zakończona poczęstunkiem dla wszystkich obecnych w postaci ciasta i napojów.

Wiktoria Najgebauer-Sołoducha, DP1