20 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbył się długo wyczekiwany finał Group 4 Project, projektu zakładającego analizę danego zagadnienia pod kątem dyscyplin grupy 4 programu IB DP: biologii, chemii, informatyki i fizyki. W tym roku motywem przewodnim było „Travel”, czyli podróż. Każdy projekt był przygotowywany i zaprezentowany przez grupę uczniów DP1. Udział i zaliczenie G4P jest obowiązkowym elementem programu IB DP.

Dzień zaczął się od wykładu dr Pawła Wnuka, który opowiedział o świetle laserowym. Następnie rozpoczęły się pokazy. Uczniowie DP1 mieli okazję zaprezentować swoje projekty przed komisjami, w skład których wchodzili nauczyciele przedmiotów grupy 4 oraz pozaszkolni eksperci naukowi. Pokaz

Każdy pokaz został powtórzony 4 razy. Dało to szansę uczniom DP1 na ewentualną poprawę jakości prezentacji, a widzom na szerokie zapoznanie się z tematem.

Dzień pokazów G4P był również ważnym wydarzeniem dla uczniów MYP. Otrzymali oni możliwość obejrzenia projektów na żywo i lepszego zrozumienia wymogów związanych z G4P. W następnym roku pomoże im to w przygotowywaniu się do własnego projektu.

Uczniowie MYP2 byli uprawnieni do głosowania, więc mieli istotny wpływ na to, które grupy otrzymały niektóre wyróżnienia. Po pokazach odbył się kolejny wykład na temat fizyki oraz pomiarów.

Finał został zakończony nagrodzeniem najlepszych grup. Nagrody były trzy: nagroda od publiczności, za najlepszy plakat i za najlepszy projekt według komisji. Pierwsze dwie konkurencje wygrała Grupa VI (prezentacja „Interplanerary travel”), trzecią Grupa II (prezentacja „Time Travel”).

Na sam koniec wszyscy wzięli udział w grupowym zdjęciu pamiątkowym.

Bartłomiej Dmowski, DP1