W środę 13 kwietnia odbyła się uroczystość ukończenia szkoły przez rocznik DP2. Wraz z końcem spotkań klasowych w salach, uczniowie, rodzice i nauczyciele zgromadzili się w sali gimnastycznej. Ceremonię poprowadziły uczennica DP1 Kinga Rupniewska i premierka szkoły Maja Prokopiuk.

Wydarzenie rozpoczęły przedstawienie planu dnia oraz przemówienia Mai i pani dyrektor Alicji Skręty. W swoich mowach dziękowały maturzystom za 3 lata spędzone w szkole, a także życzyły sukcesów na egzaminach i przy rekrutacji na uczelnie wyższe. Potem nastąpił moment uspokojenia i refleksji w rytm muzyki wykonanej przez zespół Photobooth.

Gdy ucichły ostatnie dźwięki gitary, przyszedł czas na główne wydarzenie uroczystości – rozdanie świadectw, yearbooków i nagród. Abiturienci weszli na scenę klasami, gdzie wychowawcy wręczyli indywidualne wyróżnienia i certyfikaty. Moment na docenienie swoich uczniów mieli także pani Ika Matyjaszkiewicz oraz pan Przemek Miszta, nauczyciele visual arts i fizyki.

W drugiej przerwie na występy zaśpiewała Amelia Miroszczuk, do której przy drugiej piosence dołączyli również Amela Wierzbowska i Ada Racławska. Później, zaplanowano moment dla uczniów by mogli podziękować swoim nauczycielom – niektórzy zrobili to nawet kilkukrotnie, jak grupa teatru pani Pauliny Gawrońskiej. Zwieńczeniem uroczystości był niespodziankowy tort oraz wspólne zdjęcia na scenie.

W związku ze zbliżającymi się egzaminami, w imieniu uczniów młodszych roczników, życzymy maturzystom powodzenia!

Jan Dobkowski, DP1

 

Klasa „Metanoia”.

 

Klasa „Miraculum”.

 

Klasa „Tomek i Przyjaciele”.

 

Klasa „Alea iacta est”.