W piątek pożegnaliśmy rocznik DP2. Organizatorzy wydarzenia z rady szkoły zaplanowali szereg atrakcji dla maturzystów oraz rodziców i nauczycieli zgrodmadzonych w sali gimnastycznej w budynku przy ul. Raszyńskiej.

Uroczystość otworzył występ szkolnej grupy Highschool Musical. Po wystąpieniach Dyrektorki szkoły, p. Alicji Skręty oraz Premierki rady szkoły Weroniki Aksiuszyc z DP1, trzy utwory zaśpiewał chór szkolny złożony z uczniów i nauczycieli. Po podziękowaniach na wychowawców, które wygłosili przedstawiciele każdej z czterech klas kończących naukę, miejsce na scenie zajął zespół muzyczny złożony z uczniów DP2, który również zagrał trzy piosenki. Jeden utwór indywidualnie zaśpiewała także uczennica DP2 Zuzanna Malinowska.

Kolejnym punktem programu było wręczenie nagród m.in. za najlepsze wyniki w nauce, zaangażowanie w życie szkoły oraz najlepszą frekwencję, które zostały przyznane przez radę pedagogiczną. Nagrody książkowe przyznane przez wychowawców i nauczycieli zostały rozdane wcześniej w salach wraz z transkryptami ocen.

Ostatnim akcentem uroczystości było wspólne zdjęcie wszystkich uczniów na scenie. Po tym na salę wjechał tort, a po poczęstunku był czas na indywidualne podziękowania dla nauczycieli.

Maturzyści zaczynaja sesję egzaminacyjną już 29 kwietnia. Trzymamy kciuki i życzymy połamania piór!

BM